+1

Akraba yüzünden KHK mağduru, Tazminat Davası Açabilir miyim?

Öncelikle Merhaba;

Devlet Memuru olarak çalışırken 2016 yılında KHK ile ihraç edildim.
Daha sonra Ohal komisyonundan gelen yazı ile üzerime kayıtlı olan bir telefon numarasında Bylock isimli programın kullanıldığı bu nedenle ihraç olduğumu öğrendim. Hakkımda Ankara ve İzmir de Bylock isimli programı kullanmaktan soruşturma başlatılmış.
Benim üzerime kayıtlı olan bu numarayı aldığım günden itibaren başka bir akrabam kullanılıyordu. Savcılığa bunu beyan ettim evraklarımı teslim ettim iki soruşturmadan da aklandım, hiç bir şekilde bir suça rastlanmadı hattı verdiğim akrabam olan şahsın bylock kullandığı tespit edildi bana takipsizlik kararı verildi ve onun hakkında dava açıldı şuan Ağır ceza mahkemesinde yargılanmak ta.

Üzerimde ki suçlamalar düşünce bende işe dönüş mahkemesi açtım ve işime geri iade edildim. 22.02.2022 tarihinde kurumun başka bir ilinde ki atamam yapıldı göreve başladım, geçmişe dönük haklarım ödendi.

Benim sorum şu bu anlattığım süreç işten çıkarılmam ve işe dönmem yaklaşık 5.5 sene sürdü bu süre zarfında hiç bir yerde KHK ile ihraç edildiğimden dolayı iş bulamadım, çok sıkıntılar yaşadım. Evimi kapattım ailemin yanına taşındım eşim ve 2 çocuğum ile, ailemin destekleri ile yaşamımı idame ettirdim. Maddi manevi olarak ailem, eşim ve çocuklarım çok yıprandık. Bu bylocuk'u kulannan akrabam sanki beni kendi yakmamış, hiç bir suçu yok bütün suçları kendi işlememiş gibi beni bir gün arayıp sormadı. Ben bu sahış hakkında bu ömrümden boş yere giden, çok sıkıntılar çektiğim 5.5 sene için maddi, manevi tazminat davası açabilir miyim bunu merak ediyorum.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

    -   Diğer
1 0
0 yanıt   -  

Avukatlara soru sormak için