0

Alacak Kalemleri ile İlişkilendirilmemiş Borç Tahsilatı Olduğundan Dosya Hesabı Yapılamıyor. Lütfen Borc Tahsilatlarını İlişkilendiriniz.

Alacak Kalemleri ile İlişkilendirilmemiş Borç Tahsilatı Olduğundan Dosya Hesabı Yapılamıyor. Lütfen Borc Tahsilatlarını İlişkilendiriniz.BORCUM ÖDENDİ FAKAT KALAN BORÇ SORGULAYAMIYORUM DOSYAYI KAPATMAM İÇİN NE YAPMAM GEREKİYOR

    -   Diğer
0 0
3 yanıt   -  
+1

İcra dairesine giderek dosyanın kapak hesabının yapılmasını talep edip kalan borcu öğrenebilir ve kalan borcu ödemek suretiyle de icra dosyasını kapatabilirsiniz.

1 yorum
0

Aynı mesaj benim de nafaka ödediğim dosyada mevcut. Düzenli ödeme yapan kişi olarak, geçen hafta vatandaş portaldan tesadüfen İcra dairesinin dosyayı dairenin kazara kapadığını, karşı tarafın ödeme gelmiyor şikayetine karşı dairenin pardon hata bizim kusura bakmayın diye karşıya cevap verdiğini, dosyayı başka bir no ile yeniden açtığını yazışmalarda gördüm. Huylandım ve ben de daireden dosya hesabı talep ettim, borc çıkmayan, düzenli ödenen pdf tablo sisteme yüklenmiş. Ancak, yukarıda bahsedilen alacak kalemleri ile ilişkilen....... yapılamıyor mesajı halen görünüyor, hesap yapılamıyor diyor, onu düzeltmemişler.Bugün yine merak edip vatandaş UYAP'a girdiğimde, 2 tesadüfen gün önce karşı tarafın yeni alacak ikmali olduğunu belirterek DOSYA KAPAK HESABI talep etmiş olduğunu gördüm, masraf sistemde var diye yazmış, ama ben göremiyorum ne masrafı ise bu.Daire de aynen bu şekilde işlem yapılması diye not düşmüş. Anlamadığım, bir masraf, borç vardı ise benim hesap talebimde neden bana haber verilmiyor, öder kurtulurdum, neden dahil edilmemiş olabilir? Bu hatalardan bıktım, İcra dairesi niye işini adam gibi yapmaz? bakmasan gizli gizli faiz işliyor, baksak bile göremiyoruz. Karşı tarafın avukatının yeni borç diye bahsedilen şeyi de sistemde var diye yazmışlar okudum ama o ben vatandaş olarak niye göremiyorum?. Ama ödemek zorunda kalıyorum. Takip etmezsen yandın. Tebligat da henüz gelmedi, 7 gün itiraz süresi var deniyor, umarım iş seyahatinde olmam. Başka şehirdeyim. Ne önerirsiniz? Aklıma gelen diğer şehirdeki resmi adresime malum tebligatı beklemek. Saygılar.

0

Bazen icra dosyalarında bizde bu uyarıyı alıyoruz. En doğrusu icra dairesine giderek kapak hesabı almak. Farklı bir şehirde iseniz bir avukattan talep edin adliyeden kapak hesabını alsın sizin icin

1 yorum

Avukatlara soru sormak için