0

Ayıplı bir araç sattım ve noterdeki belirsizlik yüzünden başım dertte.

5 ay önce aldığım aracı aynı fiyata bir başkasına sattım. Aracın tavanı değişmiş durumdaydı ve kaza bilgisi 1600 tl civarıydı ancak her yeri boyalı ve belli ki fazlasıyla kazası gizlice onarılmıştı. Sattığım kişi bir ustaya göstererek aracın daha önce airbag açtım olduğunu ve iade etmek istediğini söyledi. Ayrıca ilanda işlemli dediğim tavan kısmının değiştiğini, işlemli demenin değişim anlamına gelmediğini bildiğini söyledi. Ben bir başka araç aldığım için bu aracı geri alamayacağımı ancak masraflarını karşılayacağımı bildirdim kendisine. Aracı aldığım kişiyi aradım ve kesinlikle ağır hasarlı olmadığını, airbaglerin açılmadığını ileri sürdü.

Daha kötüsü, noterde satım işlemi sırasında alıcım fiyatı 100 bin olarak söylemiş ve aslında 82 bin liraya bu aracı almıştır. Dolayısıyla orada benim dikkatsizliğim söz konusu. Bunun önemli olmadığını düşündüm.

Eğer alıcıyla bir fiyata anlaşırsam, zararını ödememi kabul ederse, ne gibi bir yöntem izlemeliyim ki ileride karşıma bir dava ile tekrar çıkmasın?

Şayet dava açarsa benim de aldığım kişiye dava açmam mümkün müdür?

    -   Diğer
0 0
0 yanıt   -  

Avukatlara soru sormak için