0

Boşanma sürecinde olan eşimin sosyal medya hesap kayıtlarını mahkemeden isteyebilir miyim?

Evliyim 11 aylik bosanmak icin senenin dolmasini bekliyoruz yani 1 ay sonrayi. Anlasmali bosanmak istiyoruz bir suredir esim ailesinde kaliyor.bu surecte gorustugu biri varmi merak ediyorum yasal yollarla SîLMIS DAHI olsa hts ya da bilir kisi raporuyla instagram dm msjlarini isteyebilir miyim ?

    -   Aile
0 0
2 yanıt   -  
0

İnstagram ve whatsapp içeriklerine hakim kararıyla ulaşılması mümkün değildir. Söz konusu uygulamalar yabancı menşeli olup uygulamayı üreten firmalar uygulama içeriklerine devletler de dahil olmak üzere üçüncü kişilerin erişimine izin vermemektedir.

HTS kayıtları ise telefon görüşme kayıtları olup; ilgili kayıtlarda hangi numara ile kaç dakika ve hangi tarihte göürüşüldüğünü gösteren kayıtlardır. Bu kayıtlar bir devlet kurumu olan BTK'dan mahkemece istenilebilir. Bu kayıtlarda konuşma içeriği görünmez.

0

Son bir soru barodan avukat talep edebilir miyim sigortali isde calisiyorum mani olur mu ? Bir de instagram watsapp saati ve tarihine de mi ulasamiyoruz ? Ayni gün bosanabilir miyiz anlasmali oldugumuz icin ?

Avukatlara soru sormak için