0

Daire satışından vazgeçti

Merhaba 2021 Eylül ayında İstanbul Kadıköy’den bir daire almak için anlaştık 10 bin kapora verdik. Şu an evde kat maliklerinin şerhi var dedi Mütehahit, satışı ekimde yapıcaz dedi kabul ettik. İstanbul dışında olduğumuz için biz satış için hazırlandık araba , motorsiklet ve dövizlerimizi bozduk. Mütehahit bizi aradı satış kasıma ayına kaldı , gelin sözleşme yapalım dedi Gittik sözleşme yaptık tekrar döndük. Bu arada satış yakın diye TL de kaldık. Kasım ayıda satış olmadı , bu arada evi bizim adımıza kiraya verdi , depozito ve de 3 kira bize yattı. Kasım ayıda satış olmadı , Aralık dedi , Aralık ayı sonunda veremiyeceğini söyleyip kaporayı hesabımıza iade etti. Dövizden , araba ve motorsikletten zarar ettik. Tüm satış dekontları ve araçların satış belgeleri bizim kaporayı gönderdiğimiz tarihten sonra yani ev için sattığımız ortada. Acaba zararı tanzim davasını kazan an şansımız var mı ? Evin fiyatı 1300005 bin TL idi. Evin fiyatı şu an 4000000 TL. Evi almak hayal oldu. Biz sattıklarımızı da geri alamıyoruz artık. Saygılar

    -   Diğer
0 0
2 yanıt   -  
0

Merhaba,
https://www.avukatlarasorun.com/ sitesinden her türlü hukuki soruyu sorabilirsiniz. Avukatlarasorun, sorularınızın konunun uzmanı avukatlar tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

0

Merhabalar,
Müteahhitin gayrimenkul satış vaadi sözleşmesine aykırı davranması nedeniyle uğramış olduğunuz zararın tazmini hukuken mümkündür. Maddi tazminat davası açılmalıdır. Hak kaybı yaşamamanız açısından davanın tazminat hukuku alanında uzman bir avukat aracılığıyla takibi elzemdir. Tarafıma ulaşmanız halinde size konuyla ilgili detaylı bilgi vereceğim. Dilerseniz davanın açılması ve takibi süreçlerini avukatınız olarak yürütebilirim. 05332817168 nolu irtibat hattımı arayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.
Av. Kübra Sözen

Avukatlara soru sormak için