0

Denetimli serbestlik 103

Merhabalar. Hak etmediğim bir davada 103 den 1 yıl 6 ay ceza aldım 1 yıllık denetimli serbestlik süresinden yararlanabiliyor muyum. Cinsel suçlarda denetimli serbestlik uygulaması var mı.

    -   Diğer
0 0
4 yanıt   -  
-1

1 yıllık denetimden kastınız nedir? HAGB aldıysanız 5 yıl denetimli serbestlik uygulanır. 1 yıllık denetim diye bir şey yok. Cezayı belli bir süre çektikten sonra denetim uygulanır. Size doğrudan HAGB vermeleri gerekir.

0

Hagb verilmedi, direk hapis cezası şeklinde verildi 4/3 oran üzerinden 1 yıl 1 ay 13 gün yatar görünüyor 1 ay 13 gün yattıktan sonra 1 yıl denetimli serbestlik ten faydalanarak tahliye olabilir miyim ? Kimisi 103 e denetimli serbestlik uygulanır diyor kimisi uygulanmaz diyor

0

Son İnfaz değişikliği olmadan önce dahi koşullu salıvermeye 1 yıl kala denetimli serbestlik uygulanıyordu. Kimi savcılıklar terör suçlarında 6 ay uyguluyorlardı bunu. Cinsel suçlarda böyle bir durum söz konusu mudur sanmıyorum. Kaldı ki muhtemelen basit cinsel istismardan ceza almışsınız. Sarkıntılık seviyesinde kalan bir durum söz konusu olmalı bu sonuç ceza için. Dolayısıyla yararlanırsınız.

0

Çok teşekkür ederim uğur bey bazı forumlarda 103 yararlanamaz şeklinde yorumlar gördüm buda beni endişelendirdi çok sağolun.

Avukatlara soru sormak için