0

Geçmişe dönük kira farkı istenebilir mi?

Merhaba. 4 senedir aynı evde kiraciyiz. Evi ilk tuttugumuzda sözleşme yaptık daha sonra sözleşme yazılı olarak yenilenmedi. Zamları tefe tufenin altında anlaşarak yaptık bu konuda sahitlerimiz de var. Şimdi bizi evden çıkaramadığı için geçmişe dönük kira farkı nedeniyle icraya vermiş. Bu konuda ne yapabiliriz??

    -   Diğer
0 0
2 yanıt   -  
0

Hazal Hanım Merhabalar,
Kira kontratında zam oranı tüfe üzerinden belirlense de daha sonra iki tarafın anlaşmasıyla daha düşük bir oran üzerinden kiraz zammı yapılması mümkündür. Bu konuda tanıklarınızla birlikte yazılı olarak mesaj vb. kayıtlar var ise bunlar da ileri sürülebilir. Acil olarak icra takibine dilekçe ile itiraz edilmelidir. Tarafıma ulaşmanız halinde size yardımcı olacağım. 05332817168 nolu irtibat hattımı arayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.
Av. Kübra Sözen

0

Merhaba,
Sizden 2019 yılı haziran ayına ilişkin kira bedeli ve bu bedelin bu zamana kadar işlemiş faizi talep edilmiş. Kira zammı farkı talep edilmemiş. Eğer 2019 yılı haziran ayı kirasını ödediyseniz ve elinizde dekont varsa işbu dekontla birlikte dilekçe ile ödeme emrine itiraz edilmelidir. Tarafıma ulaşmanız halinde size yardımcı olacağım. İletişim bilgilerim yukarıda yazılıdır.

Avukatlara soru sormak için