0

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasında hükmün açıklamasının geriye bırakılması kararı görünür mü?

Yaklaşık 5 ay önce hakkımda Hagb kararı verildi 2 ay sonra temmuzda öğretmenlik mülakatlarına gireceğim mülakatlarda kişiyle ilgili güvenlik soruşturması arşiv araştırmasına bakılır muhakkak. Puanlar yuvarlanıyor mülakatta fakat mülakat komisyonu hagb durumuma bakıp aldığım puanın 2-3 puan düşürülmesi yada direk 50 puan vererek elenmeme neden olurmu? Eğer böyle bir durum olursa dava açıp kazanma durumum nedir? Kesin bilgi alabilir miyim?

    -   Ceza
0 0
5 yanıt   -  
0

Yok. HAGB güvenlik soruşturmasının olumsuz neticelenmesi için bir sebep olarak kabul edilemez. Buna ilişkin kesin Danıştay kararları vardır. Mülakatla ilgili olarak referanslarınız kuvvetli ise hiçbir şey olmaz.

0

Mülakatla ilgili referanslarınız kuvvetli ise derken neyi kastettiniz?

0

Danıştay kararları ve Anayasa mahkemesinin kararları sizin lehinize ..

0

Benim mülakatla ilgili olarak referansım yok sadece endişem puanımın 1yada2 puan düşürülmesi yada 50 puan verilerek elenmem. Mülakatta soruları bilmesek de puanların aynısı veriliyor yani yuvarlanıyor benim ayrı bir durumum olduğu için benim soruları bilmem mi gerekecek? Çünkü mülakat süreci yaklaştıkça endişeleniyorum Cevaplarınız için teşekkür ederim

0

Öğretmenliğin güvenlik soruşturmasında Hagb ile ilgili kanunların benim lehime olduğunu çok iyi anladım fakat öğretmenlik mülakatı farklı bir durum Mülakatta puanım 50 verilmeyebilir itiraz etmesin diye komisyon puanımı 3 puan düşürse ne yapacağım? Nasıl itiraz edeceğim? Hagb demezler de mülakatta belirli kriterlere uymadı 3 puan düşürdük diyebilirler. Bu durumda ne yapabilirim? Rica etsem bu son mesajımla ilgili olarak bana biraz bilgi verip yardımcı olabilir misiniz?

Avukatlara soru sormak için