0

Hak kazandıran hukuki sebebin ortadan kalkması halinde aldığım tazminatı iade etmem gerekiyor mu?

Trafik kazası sonucu sogortadan hilesiz bir şekilde geçerli bir sağlık kurulu raporuyla tazminat almaya hak kazandım. Zaman içerisinde iyileştim ve engelim kalmadı. Elimde sağlam raporum var. Diğer taraftan engel durumları artan vatandaşlar sigortadan ek tazminat almaya hak kazanabiliyor (belirli şartlar doğrultusunda) bunu göz önünde bulundurucak olursak sigortanın iyileşen kişiden tazminatı alması söz konusu olurmu ? Ve alırsa engelli kaldığım zamanların hakkını alıp belirli kısmını ödeyebilirmiyim??

    -   Ticaret
0 0
3 yanıt   -  
+1

Merve Hanım hak sahibi ile sigorta şirketinin anlaşarak bir ödeme alınmasından sonra artık bu anlaşmaya aykırı olacak bir biçimde sigortanın hak talebinde bulunamayacağı kanaatindeyim. Sizin bu konuyla ilgili sigorta şirketi ile görüşmenizde fayda olduğunu düşünüyorum.

0

Sigortayla konuşsam kesinlikle parayı geri isterler. Kişesel verilerime ulaşamazlarsa kanıtlayamazlar ve para geri isteyemezler sanırım. Beyanımı geri alırsam da ulaşmaları imkansiz dimi ?

0

Gidip anlaşma yaptığınız sigortayla konuşun demedim. Herhangi bir sigorta işlerini bilen birinden bunu sormanız yeterli. Beyanınızı geri alırsanız ulaşamazlar.

Avukatlara soru sormak için