0

İş davasını kazanan işçi ayrıca icra vekalet ücreti öder mi?

Avukatla başta dava sonunda ortaya çıkan alacaktan %15 olarak anlaşıldı...

Davayı kazanan işçi, karar kesinleştiğinde alacağı için aynı avukata ilamlı icra takibi yaptırırsa işçinin ayrıca icra vekalet ücreti ödemesi caiz midir? %15 icra vekalet ücretini avukat hem borçludan hemde ayrı olarak alacaklıdan mı alır?

    -   Diğer
0 0
2 yanıt   -  
0

icra vekalet ücreti avukata tanınan kanuni bir haktır. Sen takibe koyunca icra vekalet ücreti çıkmaz. Vekâlet ücretinin tamamı avukatındır.

0

Dediğinizi anladım zaten orada sıkıntı yok, yani icra dosyamda yazan icra vekalet ücretini avukatım zaten borçlumdan alacak, onun zaten avukatımın hakkı olduğunu biliyorum ve onu istemiyorum ben, kastettiğim benden de ekstra %15 alıyor icra vekalet ücreti, bu yasal mı, yasal değilse ne yapmalıyım... (Örnek: 100.000 alacak çıktı dava sonunda ve borçlu ödemedi ve iş icra takibine kaldı, bu durumda avukatım karşıdan alacağı %15 icra vekalet ücreti harici benden de %15 istemesi yasalmı, yani avukatım %15 davadan, %15 icra vekalet ücreti toplam benden %30 aldı, ayrı olarakta icra dosyamda yazan icra vekalet ücretinide %15 olarak borçlumdan aldı, toplamda avukatım %45 aldı, bu yasal mı, değilse ne yapmalıyım?)

Avukatlara soru sormak için