0

Kira Sözleşmesinde Eksik Verilen Bilgilerden Dolayı Ne Yapabilirim?

Merhabalar, benim sorum ana hatlarıyla şöyle olacak.
1-) Kira sözleşmesini okumadan imzaladık ve kiraya verilen konutun sahibinin adı, soyadı ve iletişim bilgileri yazmıyor. Bu sözleşmeyi emlakçıdan yaptık.
2-) Emlakçının noter onaylı bir vekaletname almadan bu işlemi yaptığından şüphe duymaktayım.
3-) Konutu kiralarken öğrenci olduğum için direkt eve girdim tadilat vs. işlerini halledilebilir gibi görünüyordu fakat faturaları üstüme almak isteyince DASK istendiği için bunun ev sahibinin işin içine girmeden yapılamayacağı karşıma çıkınca emlakçıyı arayıp dask için poliçe numarası ve dask örneği istedim ama numarayı göndereceğim deyip duruyor. Enerji şirketi ise mülk sahibinin adı, soyadı, tc si ve iletişim bilgilerini istiyor. Haliyle ev sahibini devreye sokmadan işlem yapan emlakçı bende bir hayli endişe uyandırdı. Bu süreçte neler yapabiliriz ? Nasıl hareket edebiliriz ?

    -   Sözleşme
0 0
1 yanıt   -  
0

Emlakçının ısrarla cevap vermemesi halinde bir ihtar çekerek ev sahibi bilgilerini vermesini yoksa sözleşmeyi feshedeceğinizi bildirebilirsiniz. Ayrıca emlakçıya gidip vekaleti görmeyi talep edebilirsiniz. Şüphelerinizde haklı çıkmanız halinde emlakçıyı şikayet etme ve sözleşmeyi feshetme hakkınız vardır.

Avukatlara soru sormak için