0

Kiracıyım ev sahibi evden çıkarıyor

Merhaba ev sahibim ev kiraları arttığı için 6 ay önce ev kirasını %60 arttırmak istedi yapamam dedim ozaman oğlum evlenecek evden çık dedi bende aynı şartlarda ev bulmadan çıkamam dedim geçen gün oğlu msj atmış evi boşalt diye bende ev bulamadım bulur bulmaz çıkıcam dedim ben orda yanlız yaşayacağım dedi bende boşaltamam kızımla sokakta mı yatayım dedim iki gündür de babaları msjn atıyor noterden tebligat gönderdim evi boşalt oğlum evlenecek mobilyaları almam lazım eve tadilat yapıcam diye bu durumda ne yapmalıyım tebligat henüz elime gelmedi ve ben hâlâ ev bulamadım ???? yardımlarınız için teşekkürler ederim

    -   Diğer
0 0
2 yanıt   -  
+1

Kanunda tahliye sebepleri sınırlıdır. Bunlardan biride gereksinim sebebiyle tahliyedir. Ev sahibi ya da 1. Dereceden yakınları yahut bakmakla yükümlü olduğu kişilerin eve gereksinim duymasi halinde kiracı çıkarılabilir. Ancak bu gereksinim samimi olmalidir. Ev sahibidir beldede başka bir evi olmaması gibi somut olaya göre değişen hususlar vardır.
Ev sahibiniz size tahliye davası açabilir. Ancak avukatı yoksa süreleri bilmesi mümkün olmadığı için usuli hatalar yapacaktır. Sozlesmenin türüne göre değişen belli basli süreler vardır. Eğer kanuni şartlara uymadan tahliye davası acacaksa dava reddedilir ve sizde hakkınız el verdigince evde oturmaya devam edersiniz.

1 yorum
0

Merhabalar,
Noterden tarafınıza ihtarname gelebilir. Ancak bu ihtara rağmen evi boşaltmak zorunda değilsiniz. Hiçbir yaptırımı da yoktur. Size karşı tahliye davası açarlar ise dava sonuçlanana kadar kiranızı düzenli olarak ödeyip evde oturmaya devam edebilirsiniz. Hatta bu davayı bir avukat aracılığıyla takip ederseniz avukat yerel mahkeme kararını üst mahkemeye götürecek ve çeşitli hukuki prosedürleri işletecektir. Bu sayede üst mahkeme de sonuçlanana kadar yıllarca evde oturmaya devam edebilirsiniz. Tarafıma ulaşmanız halinde size konuyla ilgili daha detaylı bilgi verebilirim. Dilerseniz dava sürecini avukatınız olarak yürütebilirim. 05332817168 nolu irtibat hattımı arayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.
Av. Kübra Sözen

Avukatlara soru sormak için