0

Kişisel verilerin hukuka aykırı yayılması

1,5 yıl önce savcılığa şikayet ile oluşturulan iddianame, kişisel verilen hukuka aykırı yayılması. Bekar sanılan bayan numarası diye verilen ve bayana ait tel no ile yazışıyormuş gibi ciddi tanışma cümleleri içeren medenice WhatsApp yazışmalarının kocası tarafından yazışılmasi bunun öğrenilmesi ile arama yoluyla özür dilenmesi,cinsel taciz olmaması numarayı bir hastane çalışanından aldım denilmesi kendisininde o esnada hasta karşılama olarak çalışması fakat verilen numara ve konu olan bayan ile yüz yüze tanışılmaması.İki personelde askerlik münasebetiyle işten çıktı ay sonundaki mahkemede memurluğa yada işçi kadrosuna girişine engel hüküm çıkar mı?

    -   Diğer
0 0
4 yanıt   -  
+1

Merhaba TCK da suçun cezası 2 yıldan 4 yıla kadar hapis olarak belirlenmiştir. 2 yıl ceza verilip takdiri indirim yapılırsa 2 yılın altında bir ceza alabilirsiniz. Bu durumda hükmün açıklanması geri bırakılır ve memuriyete engel teşkil etmez. Kasıtlı bir suçtan 2 yıl veya daha fazla süreli mahkumiyet veya yüz kızartıcı suç işlemek memuriyete engeldir. Ayrıca belirtmek gerekir ki kamu görevi ifa ederken suçun işlenmesi halinde 3 yıldan 6 yıla kadar ceza verilmesi kanunda düzenlenmiştir. İşçi olarak çalışmak için bu tür kısıtlamalar yoktur İşvereninizin takdirindedir sizi işe almak veya almamak.

0

Özverili cevabınıza teşekkürler. Daha önce hiç bir davam olmadı ve TCK 136/1 maddesi ile iddianame düzenlendi ve kabuk edildi. TCK 137 ile hüküm verilebilir mi? TCK 136 kapsamında;İyi hal ve sabıkasızlık lehime olur mu?

0

Ve son olarak 2 yıldan fazla bir ceza verilirse hapse girer miyim?

0

Verilen cezanın 2/3 nü yatarsınız. Son bir yılı denetimli serbestliğe tabi olur. Mesela 2 yıl 3 ay ceza verilirse 6 ay yatarsınız.

Avukatlara soru sormak için