0

Mahkeme konusu

Merhabalar Kooperatif olarak müteahhit ile yönetim arasında kat karşılığı inşaat sözleşmesi imzalandı. Teknik şartnamede bazı maddeleri müteahhit yapmadı. Bende yönetime ihtarname çektim eksiklerin tamamlanması için. Yönetim yapıldığını eksik olmadığını beyan etti. bende arabulucuya gittim. karşı tarafla anlaşamadık. Şu anda öğrenmek istediğm konu eder fiyatı 30.000 tl civarında olan davayı tüketici mahkemesine mi yoksa ticaret mahkemesine mi açmam gerekiyor. Eksikler Dairenin ve apartmanın doğalgaz boruları yapılmadı petek ve kombi takılmadı. bunlar sözleşmede mevcut

    -   Diğer
0 0
2 yanıt   -  
0

Merhaba,
https://www.avukatlarasorun.com/ sitesinden her türlü hukuki soruyu sorabilirsiniz. Avukatlarasorun, sorularınızın konunun uzmanı avukatlar tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

0

Merhabalar,
Davanın TTK. hükümleri gereğince asliye ticaret mahkemesinde açılması gerekmektedir. Sözleşmeye aykırılık nedeniyle maddi tazminat davası açılmalıdır. Tarafıma ulaşmanız halinde size konuyla ilgili daha detaylı bilgi verebilirim. Dilerseniz davanın açılması ve takibi süreçlerini avukatınız olarak yürütebilirim. 05332817168 nolu irtibat hattımı arayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.
Av. Kübra Sözen

Avukatlara soru sormak için