0

Mülakat Sonucuna İtiraz

Merhaba,
2010 yılında Dışişleri Bakanlığının gerçekleştirmiş olduğu "Aday Konsolosluk ve İhtisas Memurluğu" sınavına girmiştim. 500 kişinin kabul edildiği (bu arada öngörülen alım sayısı 200 idi) sınavın yazılı aşamasını geçerek mülakata girmeye hak kazandım (yazılı sınavda başarılı olan aday sayısı 145). Mülakatım da çok iyi geçmişti (göreceli gibi gelse de sorulan her soruya doğru bir şekilde yanıt verdim ve temsille ilgili de herhangi bir falsom olmadı) ve bir ay sonra açıklanan nihai kazananlar listesinde ismim yoku (107 kişi başarılı olmuştu). Mülakattan 70 ve üstü puan alanlar başarılı sayılmıştı, o zamanki BİMER'e yazmak suretiyle mülakat notumu öğrenmek istedim ve 63 puan aldığım tarafıma bildirildi.
Geçtiğimiz günlerde basında da yer alan haberlere göre 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında yukarıda bahsi geçen sınavın mülakat aşamasında usulsüzlük yapıldığı, F...TÖ mensuplarının kazanmasının sağlandığı ve o dönemde haksız bir şekilde kazananlar da dahil olmak üzere ilgililer hakkında soruşturma başlatıldığı ve hatta tutukluluk kararı alındığı belirtilmiştir.
Bu kapsamda, aradan 10 yıl geçmiş olmasına rağmen benim bu sınava itiraz etme şansım var mıdır ve mülakat sürecinin yeniden değerlendirilmesi de dahil olmak üzere herhangi bir hak talebinde bulunabilir miyim?
Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

    -   Diğer
0 0
1 yanıt   -  
0

Sorunuza net bir cevap vermek mümkün değildir. Ancak aradan uzun bir zaman geçmiş olmasından dolayı bu şartlarda yargı yoluna başvurma imkanı yoktur. İdareye başvurup duyduğunuz konuları teyit ettikten sonra yeni bir yargı yolunu açma imkanınız doğabilir.

Avukatlara soru sormak için