0

Türkiye jokey kulübü ganyan bayiliğimi iptal ettiğinden dolayı tazminat davası açabilir miyim?

Türkiye jokey kulübünün bayisi iken,tatilde olduğum bir zaman diliminde sgk lı elemanım ganyan bayiime sigara makinası ile 2 adet jetonlu kumar makinası monte etmiş ve bir ihbar neticsi polis tarafından tutanak tutulmuş,savcılık ifadesinde çalışanım bu işi daha fazla para kazanmak kastıyla yaptığını söylemiş ve c.savcısı tarafından işçi hakkında dava açılmiş,ganyan bayi sahibine ise aynı savcı suçu işlemediği gerekçesi ile kovuşturmaya yer olmadığı kararı vermiştir.
Ancak Türkiye jokey kulübü çalışan işçinin yaptığı olayı kıstas alarak bayiliğimi iptal ederek kapatmıştır.İdari yargıya açtığım dava en son aşamada danıştay tarafından yetkisizlik nedeniyle reddedilmiş,adli yargıda dava görülmesi istenmiştir.Bu durumda olay 2017 kasım ayında vuku bulmuştur,yaklaşık 3 yıla yakın bir tazminat talepli dava açarsam şansım nedir.Bkz.tjk.org ganyan bayiliği yönetmeliği

    -   Sözleşme
0 0
3 yanıt   -  
0

Anayasa mahkemesine başvurarak adil yargılanma hakkınzın makul sürede yargılama yapılmama sı nedeniyle ihlal edildiğini ve tazminat talebiniz olduğunu belirtin. AYM dosyayı adalet bakanlığı insan hakların tazminat komisyonuna gönderir. Oradan da 10bin-20bin arası tazminat çıkar. Süreci bir avukatla takip edin.

0

AYM'ye başvuru yapamam çünkü idari yargı yetki yönünden reddeti ama ben daha adli yargıya götürmedim,adli yargı süreci tamamlanmadan AYM ye gidemem,bu yüzden adli yargıya götürmelimiyim,çünkü 3 yıllık kazanç üzerinden yaklaşık 450 bin tl maddi kazanç kaybım ve takdir edilecek kadar manevi tazminat kaybım var,bunun yaklaşık yarısını davayı kazanacak avukata bırakacağım,görüşünüz benim için çok önemli.

0

Aym ye tazminat talebi ile gitmek için dosyanın kesinleşmesi gerekmiyor. Dolayısıyla aym ye makul sürede yargılanma hakkınızın ihlal edildiği gerekçesiyle dava devam ederken gidebilirsiniz. Bulunduğunuz yerdeki güvenilir bir avukattan veya kendi avukatınız varsa ondan bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Avukatlara soru sormak için