0

Sözleşme hk;

arzuhalcide yapılan sözleşme kanuni geçerliliği varmı
taraflar ve 2 taned şahit var
karşı taraf hiçbir hukuki anlamı yok diyor

    -   Diğer
0 0
8 yanıt   -  
0

Ne sözleşmesi olduğu hakkında bilgi verebilir misiniz?

0

hocam temlikle dairemi sattım ve temlik ödenmedi ödenmezse kendinin ödeyeceğine karşı 2 şahitle protokol yamıştık.tahatüüt etti ama ne temlik ödendi ne kendisi dairemin parasını ödemedi

0

daireyide bu arada başkasının üzerine geçirmiş ama muavazalı olduğu tespit edildi

0

Gayrimenkul satışları tapuda yapılır, gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi de noterde yapılır. Onun haricindeki gayrimenkul satış sözleşmeleri geçersizdir.
Sizin burada tapuda gayrimenkulu sattığınız ve bedeli karşılığında alacak temliki sözleşmesi yaptığınız anlaşılıyor. Tapuda imzayı attığınız an bedeli almış oluyorsunuz. Protokol yerine mesele bono falan verseydi olabilirdi, bedelini ödemeyince bonoyu icraya koyardınız. Bu arada muvazaalı satış olduğunu mahkeme mi tespit etti? İşte bunun için arzulhalcide değil de bir avukat meslektaşıma danışarak iş yapsaydınız, böyle bir sıkıntı ve mağduriyet yaşamazdınız.

0

hocam parasızlıktan oldu.dava açıldı keşif yapıldı 2 duruşma oldu kendi aralarındaki satışında bedelsiz olduğunu kendi dileçlerinde mahkemeye sunmuşlar.
bu davada ben geri dairemi alamazmıyım hocam.halı tarafım yok mu

0

hocam aramızda 2 şahitle protokol var temlik ödeneceğini ve ödenmezse tahatüt ihlalden cezaevine gireceğini ama tahatüüten beraat etti.protokolde belirtmiştik 2 şahitle temlik ödenmezse kendinin ödeyeceğini tahattüt etmişti,
hocam sizden rc davam ne olur

0

Şu temlik sözleşmesini mehmetyavuzbagci1@gmail.com adresine gönderin, bakalım.

0

Davayla alakalı evrakları da gönderirseniz onları da inceleyebiliriz.

Avukatlara soru sormak için