0

Tebligat Mazbatalı Zarf Geldi Haksız Yere

bundan 3 4 ay öncesine kadar süperonline bizim iznimiz olmadan bireysel aboneliğimizi kurumsala çevirmişti. Zor bela düzelttiğimizi sanırken bugün eve Tebligat Mazbatalı Zarf geldi. İcra davası açmışlar sanırsam. Merkezi Takip sistemli. Yani açtıkları kurumsal aboneliği kapatmayıp aylarca fatura biriktirmişler. Kağıtta itiraz etmek için uyaptan itiraz edebilirsiniz diyor ama itiraz etmeye çalıştığımda elektronik imzalı uyap döküman editörü istiyor. Dosyaya mobil imza eklerken girdiğim telefon numarasına hata veriyor parmak izi hatası falan. Ödenecek tutar 217 tl gözüküyor . Ayrıca bugün cimere şikayette bulundum.
Sorularım ;
1)Bundan sonra ne yapabilirim? Nerelere başvurmam gerekir?
2)Gidip bu şirketi savcılığa maddi ve manevi suç duyurusunda bulunsam ücret kazanır mıyım? Kazansam ne kadar olur acaba?
3) İnternet babamın üstüne kayıtlı adliyeye ben gidip şikayette bulunabilir miyim ?
4) Bugün müşteri hizmetlerini aradığımda pzt siye kadar çözmeye çalışacağız dedi ama pek inanmadım daha öncede böyle demişlerdi. Dava istanbul anadolu adliyesinden açılmış. Şimdi bu kurum davayı geri çekebilir mi? Çekerlerse benim birşey yapmama gerek var mı ?

    -   Diğer
0 0
1 yanıt   -  
+1

Merhabalar,
1-) Böyle bir borcunuzun olmadığını düşünüyorsanız Takibin başlatıldığı icra müdürlüğüne şahsen ya da size en yakın icra müdürlüğüne giderek icra dosyasına itirazda bulunabilirsiniz. Eğer gelen ödeme emri ilamsız takibe ilişkin ise tebligatın size ulaştığı tarihten itibaren 7 gün içinde başvurmanız gerekir.
2-) Sizden habersiz ve izniniz olmadan bireysel hattınızı kurumsala çevirmeleri suç teşkil eder bunun için savcılığına ayrıca başvurmanız gerekir.
3-) İnternet babanızın üzerineyse tüm bu işlemleri babanızın yapması gerekir.
4-) İcra takibi veya davayı geri çekebilir bu durumda sizden bir şey talep edemez. Tavsiyem bu süreci takip etmenizdir. Ancak kısa sürede bu iş çözülmez ise bir avukattan yardım alarak süreci yönetebilirsiniz.

Avukatlara soru sormak için