0

Türkiye de işlediği bir suçtan dolayı yabancı bir ülkede yargılanan kişi Türkiye'ye geldiğinde tekrar yargılanır mı

Yakınım işlediği bir suçtan dolayı yurtdışına kaçtı ve orada yakalanıp yargılandı, ceza aldı. Hapis yattı. Şimdi Türkiye'ye gelmek istiyor. Türkiye'ye geldiğinde tekrar yargılanır mı acaba?

    -   Ceza
0 0
2 yanıt   -  
0

Ceza kanunu 9. maddesine göre; "Türkiye'de işlediği suçtan dolayı yabancı ülkede hakkında hüküm verilmiş olan kimse, Türkiye'de yeniden yargılanır." denilmektedir.

Avukatlara soru sormak için