0

Kazaya karışan araçlardan birinin zorunlu trafik sigortası yok. Ne yapmam gerekir?

Selamlar,

Aracımın tekerinin patlaması sonucunda bir araca çarptım. Kaza sonucunda iki araçta hasar oluştu. Kaza ile ilgili ‘Kaza tespit tutanağı’ tuttuk. Ancak karşı tarafdaki aracın zorunlu trafik sigortası yok. Böyle bir durumda ne yapmam gerekiyor.

    -   Ticaret
0 0
5 yanıt   -  
0

Böyle bir durumda güvence hesabına başvuru yapmanız gerekir. Orası karşılar.

0

Belirtmeyi unutmuşum. Kaza tespit tutanağını tutarken polis çağırmadık. Güvence hesabı yine de aracımın hasarını karşılar mı?

0

Belirtmem gerekir ki her halükarda size çarpan kişinin kusuru oranında kişinin malvarlığına gidebilirsiniz. İllaki sigortaya gitmek isterseniz güvence hesabına başvurabilirsiniz. Polis gelmeden de kaza tespit tutanağı tutup bilgileri girip yasal işlemleri takip edebilirsiniz.

0

Bu kazada tekerimin patlaması sonucu karşı tarafa çarpan benim ve karşı tarafın 'Zorunlu Trafik Sigortası' yok. 100/100 kusur bende mi oluyor? Karşı tarafın Zorunlu Trafik Sigortası olsaydı sigorta tüm hasarımı karşılayacaktı. Bu durumda karşı tarafdan ya da sigortadan bir hak talep edemezmiyim?

0

Karşı tarafın sigortası olsaydı da ancak karşı tarafın kusuru oranındaki zararınızı karşılardı. Anlattığınıza göre tüm kusur sizde. Dolayısıyla karşı tarafın sigortası olsaydı da zararınızı karşılamazdı. Bir hak iddianız varsa güvence hesabına başvurabilirsiniz.

Avukatlara soru sormak için