0

Durusma tarihi haber verilmeksizin erkene alınabilirmi?

Merhaba. Davacı olduğum polis müdürü ile ilgili davaya ne oldu bilmiyorum. şahsıma hiçbir çağrı yapılmadı.sonra kendisi iftira davası açmış. adliyeye gittiğimde beni hakim bey mahkeme salonunda değil, personelleri ifademi her biri bir taraftan laf atarak olmayan ifademi yazarak ve şahsıma imzalatmadan yürüttüler. 14 haziranda bir sonraki celse.fakat 10 haziranda e devletten baktığımda haziran 14ünde olan duruşma tarihi şahsıma haber verilmeden haziranın 8ine coronavirüs ile ilgili lüzum görülmüş vs bahanesiyle yapmış şahsımın katılmadığından dolayı polis zoruyla getirilmesi...diye geçiştirmişler. bu durum yasalara aykırı değilmiş? hangi yolu izlemeliyim? Saygılarımla

    -   Diğer
0 0
4 yanıt   -  
0

Duruşma erkene alınırsa size tebligat yapmaları gerek yoksa usulsüz işlem olur. O duruşma size tebliğ edilmezse kararın bozulması gerekçesi olur.

0

Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim. rica etsem diğer sorularım?
1-davacı olduğum kişiye ait emniyette ifadelerim alınmış davacı olduğum yzaılmış ancak hiçbir zaman mahkeme çağrılmadım? o mahkemeyle ilgili elimde hiç bilgi yok nereden ve nasıl temin edebilirim?
2-hakim bey mahkeme salonunda değil, personelleri ifademi her biri bir taraftan laf atarak olmayan ifademi yazarak ve şahsıma imzalatmadan sonlandırdılar. bunu nereye şikayet edebilirim veya bişey çıkarmı?
ayrıca e devletten gördüğüm kadarıyla karşı tarafın iki avukatı belirtilmiş ama davaya katılmamıştı. bu durumda ne yapabilirim.

0

1- E devletten temin edebilirsiniz. Adliyeye gidip savcılık önbürodan da sordurabilirsiniz. Dosya bilgilerini biliyorsanız mahkemeye gidip dosyayı inceleyebilirsiniz. Vatandaş uyap diye bir sistem var oradan da girip internet üzerinden inceleyebilirsiniz.
2- Hakimin ifade aldığı tutanağı imzalamışsınızdır muhtemelen. İmza attıysanız zaten aksini ileri süremezsiniz de imza atmamış olsanız bile duruşma tutanakları sahteliği ispatlanana kadar kesin delil niteliğindedir. Tutanak sahte olmadığı müddetçe aksi ispat edilemez.

1 yorum
0

sanki bir hırsız, sapık vb ne yapılan muamele yapıldı.yani tamamen sonucu belli bir mahkeme. acaba kamera kaydıyla bu ifadelerimi ispatlarsam sonuç ne olur_adliyede kamera yasağı var diye biliyorum,ı varsa nedir?

Avukatlara soru sormak için