Bu sitenin tüm hakları Andis Hukuk'a aittir.

Andis Hukuk & Danışmanlık İstanbul Ofisi (0212) 571 19 31
https://g.co/kgs/9FKrPBN
https://andishukuk.com/
Hakkımda beyaz kod verilmesi
+1

Hakkımda beyaz kod verilmesi

yaşadığım sehirdeki diş hastanesinde, pandemi sürecinden itibaren hastalarla gerektiği gibi ilgilenilmiyor. bu durumu sadece ailecek biz değil başkaları da yaşıyor. tedavi edilebilecek bir rahatsılıkta bile dişi çekeriz diyorlar, yapılacak bir şey varsa dahi ya başkalarına yönlendiriyor, uğraşmaktan kaçınıyorlar, ya da özele gidin diyorlar açık açık. bu durumu bir kaç defa sağlık bakanlığı'na bildirmeme rağmen herhangi bir işlem yapılmadı. son olarak bir gün acile gittiğimde acildeki diş hekimi bayan ukala tavırlar gösterip, tedaviye yönelik girişim de bulunması şöyle dursun, bilgi dahi vermedi, randevu alın doktor ilgilenir, size açıklama yapar dedi. ben de siz diş hekimi değil misiniz siz açıklayın dedim. bu açıklmaya göre ne yapacağıma karar verecektim. bu sert çıkışım karşısında açıklama yaptı bir nebze, ben de ayrıldım. bunun dışında ne fiziksel bir hareket ne de bir hakaret yaşanmadı. sonra sağlık bakanlığı şikayet hattını arayıp doktorların burada ilgilenmediklerini, o anki öfkeyle bu gibi doktorların gerçekten de şiddeti hak ettiklerini düşündüğümü söyledim üzerine basa basa. bunun neticesinde sağlık bakanlığı beyaz kod vermiş, ilgili diş hekimi bayanı bilgilendirmişler. onun ifadesi alınmış. o da şikayetçi olduğunu söylemiş. tavırlarından tedirgin oldum demiş. ama gerçek dışı bir ifade vermemiş. ben de karakola çağrıldım, durumu anlattım, ifadem yazıldı. daha sonra işim icabı sürekli gittiğim, işyerimin karşısında olan adliyeye gidip ifadem önüne gelecek olan savcıya şifahen de durumu bir kez daha izah ettim. o da yazılı eklemek istediğiniz bir şey varsa bize yazıp verin, durumu değerlendiririz dedi. bu durumda suç teşkil eden durum benim 184 hattında söylediğim ifadeler. bunun dışında başka bir şey yoktu. ama bunlar belli bir kişiye yönelik değildi ve işini yapmayan doktorlar hakkında öfkeyle söylenmiş sözlerdi.

bu arada şiddete meyilli biri değilimdir. herhangi bir vukuatım şimdiye kadar olmamıştır. doktorlara da, insanca davranmaları ve işlerini yapmaları koşuluyla her zaman saygı ve minnet duymuşumdur.

süreç nasıl işler, ne ile neticelenir ne yapmam gerekir herhangi bir fikrim yok. görüş beyan ederseniz memnun olurum.

    -   Diğer
1 0
4 yanıt   -  
+1

Öncelikle ben de deneyimlerimden yola çıkarak gördüğüm ortalama " Kibirli Doktor " tiplerinden sıkıldım .Çevrem de öyle. Fakat nefret söyleminiz amatörce ve hatalı olmuş.

-1

Sizin gibiler yüzünden doktorlar yalandan mağdur rolü yapıp televizyonlara çıkıp sağlıkta şiddet eylemleri yapıyorlar doktora bişey mi demek istiyorsunuz hastane de söylemeyin dışarda ne söylemek istiyorsanız söyleyin dışar da vurun dövün isterseniz öldüresiye dövün ne yaparsanız yapın ama hastane de yapmayın sizin gibiler yüzünden doktora bişey desek suçlu suçsuz fark etmiyor yine ceza veriliyor

1 yorum
0

Senin bir gerizekalı olduğunu düşünüyorum haklı haksız ne olursa olsun bir doktor sana zarar verse bile doktorlar birbirini korurlar birbirinin hatasını örtbas ederler bırak bizim ülkemizdeki doktorların çoğu insanlıktan çıkmış hak edene vuracaksın meslek ayrımı yapmıyorum egoları tavan sanki herkes doktor olmak istiyormuş olamıyormuş hepsiniz gerizekalısınız gözüyle bakıyorlar gereksiz yere ameliyat edilsen bile sağlık bakanlığı hiç bir şey yapmayacak çünkü o baştakiler de doktor bak ben sana ne diyorum haklı haksız ne şekilde ne olursa olsun ölsen bile yine birbirini korurlar ceza almasını engellemeye çalışırlar konu doktorun seninle ilgilenmesi değil istemiyorum diye bilir saygı duyarım ama doktor diye vatandaşı gereksiz yere ameliyat etmeye hareket küfür etmeye aşağlamaya hakkı yoktur yapıyorsa dışarda vur sana kalmış bir şey ben mermi bile atarım bak sen kötü bir şey yapmadığın halde senden şikayetçi olmuş bunu göremiyecek kadar körsün yüzde 90 böyle görevini iyi yapan bir doktora saygım sonsuz ama maalesef doktorların çoğu insanlıkta çıkmış muyane olmaya gidiyorsun sanki karşında mafya babası var böyle doktoru tutsam kafasını bile kırarım hatta vurduğum bile oldu sen beni yanlış anlıyorsun bilip bilmeden konuşma ben bütün sağlık çalışanlarına saygım sonsuz başımızın üstünde yerleri var bugün bir doktor görevini kötüye kullandığı için suç duyurusunda bulundum soruşturma başlatıldı şimdi gelmiş bana diyor ki şikayetinden vazgeç vs kabul edermiyim hayatta 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası siciline işler bir diğer doktor arkadaşı gelmiş bana biz kolay kolay doktor olmuyoruz ansiklopedi kitaplar vs okuyoruz ben ona siktir git dedim vicdansıza sonuna kadar vicdansızım

0

Bende bugün sizin durumunuza düştüm, hukuki süreç te neler oldu aceba

Avukatlara soru sormak için