0

Mehir senedi geçerlilik şartları

Merhaba !
Eski Kadın eş beraber aldığımız evi boşanma kesinleştikten sonra satmış , dolayısıyla katılma alacağı davası açtım.Eski eş ise mehir senedini mahsuplaşma talebi ile mahkemeye sundu.Sormak istediğim şu :
1-Mehir senedinde ne şahsımın nede tanıkların imzası mevcut.Sadece imam nikahımızı kıyan imamın imzası mevcut.Hukuken bağışlama vaadi olarak kabul görür mü?Yazılı olma şartlarını (Beyanı içerir ifade ve imza) taşımadığından red edilir mi?
2-İmzam olmamasına rağmen eski bayan eş "Yemin Delili" talebinde bulunabilir mi?Lakin gerek bizim gerekse karşı tarafın tanık listelerinde Mehir senedinde adı geçenlerin hiçbiri yok.Yasal delil sunma süresi bittikten sonra farklı tanık çağıramaz diye biliyorum.
3-Mehir senedi alacağı katılma payı davası ile birleşik mi görülür yoksa tefrik mi edilir?Mahsuplaşma talep edebilir mi?Hangi mahkemede görülür?
Teşekkür ederim...

    -   Diğer
0 0
2 yanıt   -  
0

Merhabalar,
Tarafıma ulaşmanız halinde karşılıklı görüşüp size yardımcı olacağım. 05332817168 nolu irtibat hattımdan iletişime geçebilirsiniz.
Av. Kübra Elbirler

0

Benim anlam veremediğim konu birlikte aldığınız evi nasıl satabiliyor, ev kadının üzerine miydi, şerh koydurmamismiydiniz

Avukatlara soru sormak için