+1

Lütfen bilgisi olan birileri cevap verebilir mi ACİL bir şekilde

Biz babamla beraber Konya'da taksicilik yapıyoruz 1 hafta önce bir müşteri aldık yanında para olmadığını hesap numaramızı isteyip evden para gönderecekler gönderince size paranızı vereyim dedi bizde mecburen kabul ettik ve hesap numaramızı gönderdik daha sonra öğrendik çocuk birisini dolandırmış motor satıyorum diye o adamda bizi aradı savcılığa başvuru yapacam diyor biz daha önce para gönderen şahıs ile görüşmedik sadece müşteriden hakkımızı aldık ve bir daha görüşmedik yani ne motoru satıyorum diyenle nede motoru alıcam diyen şahısla bu konu hakkında görüşmedik sizce bir sorun çıkar mı ? Lütfen bilgisi olan birisi cevaplasın şimdiden teşekkürler.

    -   Diğer
1 0
5 yanıt   -  
+1

Hesabınıza ne kadar para geldi ve açıklama kısmında ne yazıyor?

2 yorum
+1

Abim benzer bir olay başımda var ve kanun diyorki kimseye hesap numarani paylaşma 800 TL gönderen kişiye ödemek zorunda kalicaksiniz. Sabıka yok ise hagb veriyor. Benim de benzer bir olay var başımda karakolda ifade verdim bekliyorum.

1 yorum
0

Abim kanun böyle malesef haklı bile olsan haksız oluyorsun senin haklı olman için açıklama kısmında taksi parası ödemesi ibaresi olması gerekiyordu. Öyle olsaydı haklı olurdun. Birde burada 800 TL neden gönderiyor taksi parası 80 TL diyelim 80 TL göndermesi gerekiyor. Parayı çekip birde üstünü elden almış. Gönderttiren tam bir dolandırıcı. Nasıl başarıyorlar anlamıyorum. Benzer bir olayda benim başımda var fakat ben parayı elden değil hesap numarasına eft yaptım sonuç ne olacak bekliyorum. Miktarda 800 TL değil 10 bin TL yani senden daha çok zarardayım. Allah yardımcımız olsun.

2 yorum
0

Bu arada parayı gönderen şahıs sizi nasıl buldu iletişime geçti? Bu kısmını çok merak ettim.

2 yorum
0

Abi biraz önce dolandıran çocukla iletişime geçebildik akşam yanımıza gelde oturup konuşalım dedik bakalım gelsin biz kendimiz karakola götürecez

2 yorum

Avukatlara soru sormak için